19 Ağustos 2016

, ,

To All Boys I've Loved Before - Jenny Han | Kitap Yorumu

Kitap Adı: To All Boys I've Loved Before #1
Yazar: Jenny Han
Dili: İngilizce
Sayfa Sayısı: 288
Goodreads Puanı: 4.11/5
Benim Puanım: 4/5
Arka Sayfa;
To All the Boys I’ve Loved Before is the story of Lara Jean, who has never openly admitted her crushes, but instead wrote each boy a letter about how she felt, sealed it, and hid it in a box under her bed. But one day Lara Jean discovers that somehow her secret box of letters has been mailed, causing all her crushes from her past to confront her about the letters: her first kiss, the boy from summer camp, even her sister's ex-boyfriend, Josh. As she learns to deal with her past loves face to face, Lara Jean discovers that something good may come out of these letters after all.

Kitabı çok beğendimm. Aşk romanlarına bayılan birisi olarak klişe kurguların yazarın anlatım diliyle kendini sıyırabilip gözüme girmesini her zaman çok severim. Aşırı tatlı ve okunması çok eğlenceli bir kitaptı. Kitaptaki karakterlerin hepsini çok sevdim. Kavinsky tabi ki bir yana biricik aşkım ama Lara Jean'ın ağzından olayları okumak çok samimiydi. Kitabın konusuna değinirsek Lara Jean ilkokuldan beri ne zaman hafiften birilerine bir şey hissetse bu duyguları kendine saklayıp o kişilere mektup yazar fakat mektupları da asla sahibine göndermez. Babası ve iki kız kardeşiyle yaşayan Lara Jean bir gün mektuplarından birisinin küçükken şişe çevirmece oyununda ilk öpücüğünü verdiği Peter Kavinsky'in eline geçmesiyle bir anda kendini çakma kız arkadaş konumunda bulur. Ayrıca bir yandan da kızkardeşi Margot ile çıkmadan önce bir süre derin hisler içinde bulunduğu John vardır. Aslında kitapta Lara Jean'ın bu mektupları yazdığı zamanları okuyacağımızı sanıyordum ama meğerse tüm mektupları yazdıktan sonrasını okuyoruz.

Then we ran back inside the lodge. Before he goes to the boys' side and I go to the girls' side, I kiss him one more time and I feel like I'm flying.

Konusu klişeydi ama Lara Jean yaşadıkları sonucunda hislerini okuyucuya aktarmak konusunda çok başarılıydı. Yani beni hislere boğan ve Kavinsky sayesinde saf saf sırıttığım bir kitap oldu.. Sonuç olarak aşırı tatlı hoş bir gençlik aşk romanıydı. Kitabın sonu da çok heyecanlı bitti. İkincisinde az çok neler olacak tahmin ediyorum. Dili de çok akıcı ve zor değildi kesinlikle. O yüzden ingilizce roman konusunda başlangıç için öneri isteyen arkadaşları bu romana yönlendiriyorum. Umarım benim kadar beğenirsiniz. İkinci kitabının yorumuyla görüşmek üzere!
Not: Kitap çok popüler olduğu için internete "to all boys I've loved before epub" yazarak herhangi bir siteden elde edebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder