20 Ağustos 2016

,

Sarai - J. A. Redmerski | Kitap Yorumu

Kitap Adı: Sarai
Orijinal Adı: Killing Sarai (İn the Company of Killers #1)
Yazar: J. A. Redmerski
Sayfa Sayısı: 420
Yayınevi: Ephesus
Goodreads Puanı: 4.19/5
Benim Puanım: 3,5/5
Arka Sayfa;
Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai’ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar.  Ne var ki, işler Sarai’ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson’a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur.
             Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai’a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai’ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas’la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar.
            Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor’un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai’ın hayatta kalmasına yetecek midir?
Bu kitap Sarai ve Victor’un hikâyesidir.

Hiçliğin Kıyısı'nı okuduktan sonra bu yazar ne yazsa üstüne atlarım diyordum ve bu kitap da öyle oldu. İlk çıktığından beri tam konusunu bilmesem de bir an önce okumak için sabırsızlanıyordum. Kitabın konusu zaten tam benim bayılacağım türdendi. Victor soğuk ve acımasız bir katil, Sarai ise onun elinde kısa süreliğine de olsa mahkum. Bu yazarı ana karakterlerin her ikisinin ağzından da bölümler okumamızı sağladığı için ayrı seviyorum. Victor bölümleri biraz geç geldi ama beklediğim kadar iyiydi. Fakat kitabı tahmin ettiğim kadar beğenemedim. Özellikle o çok merak ettiğim aşkın gelişme aşaması bende büyük bir etki bırakmadı. Evet severek okudum ve aşırı akıcıydı. Pat pat okudum resmen. Victor'u da Sarai'yi okumaktan hiç sıkılmadım ve merakla okudum ama konu itibariyle daha derin ve güçlü bir işlenişi olmasını bekliyordum. Ayrıca bu kitabıyla beraber yazarın kalemine dair kesin bir detaya vardım. Ne yazıkki yazarın betimlemeleri süslü ya da okuyucuya geçecek türden değildi. Bu kitabında da şu satırın altını işaretlesem diyemedim. Çok sade bir anlatım tarzı var. Sonuç olarak beğendim ama o kadar çok beğenemedim. Bu arada seriyi internet araştırdım ve henüz altı kitabı çıkmış olan seriden ikincisi de Victor ve Sarai'yi konu alıyor. Altı kitaplık seride iki kitapta bir ana karakterler ve ana konu değişiyor. İlk kitabı aham şaham beğenseydim hemen ikincisini ingilizce okuyacaktım ama şimdilik çok heyecanlı değilim ikinci kitap konusunda. Önümüzdeki ay muhtemelen ikinci kitabını da yorumlarım..
Not: Ekitabı indr.in sitesinden indirdim.

"Bunun sözünü veremem," dedi. "Ama sana orada durup birinin beni öldürmesine izin vermeyeceğimin sözünü verebilirim." Kalbim işte o an paramparça oldu.

0 yorum:

Yorum Gönder