21 Nisan 2016

, ,

The Redemption of Callie & Kayden - Jessica Sorensen | Kitap Yorumu

Kitap Adı: The Redemption of Callie & Kayden (The Coincidance #2)
Yazar: Jessica Sorensen
Dili: İngilizce
Sayfa Sayısı: 404
Çıkış Tarihi: 2013
Goodreads Puanı: 4.13/5
Benim Puanım: 3/5
Arka Sayfa;
From the New York Times bestselling author of The Coincidence of Callie & Kayden comes an emotional new story about two troubled souls sharing one all-encompassing love . . .
The dark secret Kayden has kept hidden for years is finally out. Worse, he's facing charges for battery. The only way to clear his name is for Callie to speak up-something he'll never ask her to do. Instead, he'll do whatever he must to protect her . . . even if it means letting go of the only girl he's ever loved.
Callie knows Kayden is going back to his dark place and desperately wants to save him. But that means facing her greatest fear and admitting her own painful secrets aloud. The thought of breaking her silence terrifies her-but not as much as the thought of losing Kayden forever.
Deep in her heart, Callie knows the time has come for her and Kayden to forget the pain of the past. With the help of her friends Seth and Luke she makes a plan to show Kayden the life they could have. But can she convince him they can make a fresh start together-or is she already too late?
Yorumum;
Bu serinin ilk kitabı olan The Coincidence of Callie & Kayden'i geçen hafta okudum ve klişe bulduğum için ve kitabın üzerimde farklılık oluşturacağı herhangi bir yere değinmediğini düşündüğüm için ne burada ne de bookstagram hesabımda yorumumu girdim. Bence klişe bir kitaptı, konu çok bilindikti ama kitap boyunca sevdiğim şey karakterlerin sadeliği ve birbirlerine olan umutsuzca ihtiyaçlarıydı. Aşk hikayesi bakımından bakıldığını güzel bir kitaptı ama ikisinin de geçmişinde yaşananlar aşırı klişeydi. Bunu kitabın 2013 yılında basılmasına da verebiliriz. Beni seriye başlamaya çeken goodreads'dan oldukça büyük bir oy oranıyla güzel bir puan almasıydı. Her neyse ilk kitaba 5 üzerinden 2,5 verebilirim. İkinci kitapsa ilk kitaba göre bir tık daha iyiydi. O da ikisinin arasında geçen aşk hikayesinin daha da derine bağlanmasıydı. Ama bir bakımdan kötüydü çünkü erkek karakter olan Kayden hakkında ortaya çıkan sır ne yazık ki çok bilindikti. O yüzden serinin ikinci kitabını da övemeyeceğim. Olur da karşılaşıp okumak isterseniz çok büyük beklentiye girmeyin. Serinin ilk kitabı Pena Yayınlarından Şansını Dene çevirisiyle çıkmış. Yazarın birkaç kitabı daha Pena Yayınları tarafından basılmış. Sorarsanız The Coincidance serisine devam edecek miyim? Hayır, elbette etmeyeceğim çünkü diğer yeni karakterlerin de aynı sadelik ve klişelikle seriye devam edeceğinden eminim. O yüzden bu seriye iki kitapla veda ediyorum :)0 yorum:

Yorum Gönder