28 Ekim 2014

,

Bir Güzel Hint Filmi / Guzaarish

Bir filmi izlemeye karar vermek için ne gerekir? Bazen sadece başrolün güzelliği yeter. Buyurun bakın;
Bu kadının yüzünü bilmeyen yoktur herhalde. Ben küçüklükten beri suratını bilirim. Hatta geçen senelerde bir kere geceleyin televizyonda Jodhaa Akbar'a rast gelmiştim. Biraz izledikten sonra uyudum diye hatırlıyorum. Fakat bir görmekle bile çook güzel olduğuna kanaat getirmiştim.
Filme gelirsek Jodhaa Akbar'da erkek başrolle tekrar bir araya geldiği bir film. Tür olarak dram ve konusu da çok güzel. Film bana Javier Bardam'in ünlü dram filmi İçimdeki Deniz'i hatırlattı. Konu olarak birbirlerine benziyorlar. Zannımca ikisinin de işlenişi farklı fakat hint filminde beni vuran daha çok sahne oldu. 

Konusunu kısaca özet geçersek; Ethan zamanında ünlü bir sihirbazdır. Bütün şovlarını kocaman bir hayran kitlesine sunar ve büyük övgü toplar. Fakat gözü dönmüş şekilde onu kıskanan bir arkadaşı, Ethan'ın sihirbazlık hayatına son vermekle beraber hayatının sonuna kadar sadece başını oynatacak kadar aciz bir durumda kalmasına sebep olur. İşte bu güzeller güzeli kadın 12 yıl boyunca Ethan'ın gözü kulağı oluyor. Zamanla aralarında arkadaşlıktan ileri duygular gelişmeye başlar. Ethan o kadar tatlı o kadar hayat dolu bir karakter ki.. Aynı izlediğim İçimdeki Deniz filmindeki gibi, Ethan karakteri artık hayattan bıkıyor, bir diğer sebebi ise insanları verdiği yükten ötürü. Kendisini öldüremeyeceği için mahkemeye başvuruyor. Ve kendini kanıtlamaya çalışıyor.
Filmden bazı sahnelere gelirsek...
Beni etkileyen iki tane sahne oldu. Eminim her izleyenin gözlerini doldurmuştur. Dramı ağır bir film. 
Hele bu kadının bu bakışı yok mu...
 Bu fotoğrafla yazıma son veriyorum. Kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Çok güzel bir film, peçetenizi hazır tutun.

Betül Tosun

3 yorum:

 1. Her filmi çok rahat izlerim ama bir türlü şu hint filmlerine ısınamadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bir kısım hep öyle. Hint filmlerine ısınamamak diye bir şey var. Size ilk olarak 3 idiots filmini sabrederek izlemenizi öneririm, gerçekten izlediğine kesinlikle pişman olmayacaksınız. :)

   Sil
 2. bayilmistim bu filme ama yönetmen çok iyi iş çıkarmış (sanjay leela bhansali inşallah dogru yazdim bütün filmleri güzel ) tavsiye ederim. mesala ram lela izlemissindir belki ... ������melek

  YanıtlaSil